• Pierwszoklasiści bezpieczni na drogach

• Po raz kolejny nasi pierwszoklasiści, w ramach akcji Kościerzyna Bezpieczne Miasto otrzymali z rąk dyrektora Biura Obsługi Placówek Oświatowych kamizelki odblaskowe. Na spotkaniu z najmłodszymi uczniami szkoły podstawowej zjawili się funkcjonariusze Komendy Policji, z którymi dzieci rozmawiały o bezpieczeństwie własnym oraz innych na drogach. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nie straszna była im sygnalizacja świetlna i znaki drogowe. Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały piękny program artystyczny.

• Powitanie jesieni przez uczniów klas 1 - 3

• W miniony piątek, 23 września, uczniowie klas 1 - 3 wraz z wychowawcami i opiekunami powitali jesień. Rano uczniowie udali się do Wieżycy, gdzie po spacerze przez piękny, bukowy las, który urzekał pierwszymi barwami jesieni, wspięli się na szczyt Wieżyca, a z niego na 35 - metrową metalową wieżę widokową. Stamtąd uczniowie mogli podziwiać przepiękny widok na kaszubskie wzgórza i jeziora. Tu też nie zabrakło poszukiwania jesiennych barw na czubkach drzew.
            Później pojechaliśmy do Stężycy, gdzie uczniowie zwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną. Tam dzieci odpoczęły na pięknym dziedzińcu oraz obejrzały bajkę w salce kinowej. Uczniowie mięli okazję zapoznać się z ciekawym księgozbiorem, stanowiskami komputerowymi oraz multimedialnymi, gdzie miło spędzili czas podczas różnych gier edukacyjnych i łamigłówek.
            Na zakończenie wycieczki wszyscy przespacerowali się promenadą wzdłuż jeziora Raduńskiego. Dodatkowo uczniowie mogli przypomnieć sobie lub zapoznać się z informacjami o ptakach i roślinności na ustawionych tam tablicach edukacyjnych.
            Pierwszy dzień jesieni przywitał nas słoneczną pogodą, a moc atrakcji sprawiła, że uczniowie wrócili zadowoleni i uśmiechnięci do szkoły.

• Wielkie święto Przedszkolaków!

• W miniony wtorek nasi najmłodsi milusińscy świętowali Dzień Przedszkolaka. Nie zabrakło słodkości, zabawy, a nawet popcornu! Jedna z sal przedszkolnych zamieniła się w salę kinową. Było wesoło i kolorowo :)
            Zapraszamy do odwiedzenia zakładki "Oddziały przedszkolne".

• Międzynarodowy Dzień Kropki na języku polskim

• 15 września obchodziliśmy święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia uczniowie klas czwartych zobaczyli na tablicy temat zatytułowany "Kuchnia (z kropką) pani Słowikowej". Bazą do zajęć okazał się wiersz Juliana Tuwima „Spóźniony słowik”. Po wspólnym omówieniu tekstu zadaniem uczniów było wymyślenie wyjątkowego dania dla pana Słowika. Tworzyli prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka, a potem w wyszukany sposób nazywali swoje dania. Powstały specjały, których nie powstydziłaby się niejedna ptasia restauracja. Myślę, że Julian Tuwim byłby dumny z naszych czwartoklasistów😊Niebawem pojawią się zdjęcia dań jeszcze jednej klasy.

• Wizyta w Pomorskiej Bibliotece Pedagogicznej

• Klasa 7b wraz z wychowawcą oraz panią bibliotekarką wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym przez Pomorską Bibliotekę Pedagogiczną. Wydarzenie związane było z ogólnopolską akcją Narodowego Czytania. Uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu na temat Adama Mickiewicza oraz jego twórczości, a zwłaszcza "Ballad i romansów", które to w tym roku wspólnie czytano. Potem obejrzeli fragmenty Narodowego Czytania przygotowanego w Ogrodzie Saskim i poprowadzonego przez parę prezydencką. Siódmoklasiści czytali też fragmenty utworów, co było doskonałą okazją do powtórki przed egzaminem ósmoklasisty.

• Każdy inny - wszyscy równi

• W rozpoczynającym się roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjno - społecznego "Każdy inny - wszyscy równi", którego celem jest m. in. rozwijanie empatii, kształtowanie toleracji oraz likwidowanie uprzedzeń na temat osób ze specjanymi potrzebami edukacyjnymi. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pani Karolina Krawczyk.

• „Koduj z Gigantami"

• „Koduj z Gigantami" - bezpłatne warsztaty z programowaniadla dziecii młodzieży, organizowane przez Gigantów Programowania w ramachogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej.

Motywem przewodnimwarsztatów będzie Cyberbezpieczeństwo. Celem „Koduj z Gigantami" jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronatnad wydarzeniem obięli Minister Edukacji i Nauki, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz NASK.

Terminy warsztatów to: 03-25.09.2022.

Bezpłatna rejestracja na stronie www.kodujzgigantami.pl