• Szkoły Pełne Talentów

          • Nasza szkoła bierze udział w kampanii „Szkoły Pełne Talentów”,
            której a
            mbasadorami są Robert i Anna Lewandowscy.​​​

            Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i osoby chcące nas wesprzeć do włączenia się do tej akcji. Dzięki niej nasza szkoła będzie mogła zdobyć bardzo atrakcyjne i przydatne wyposażenie. 

            Na czym polega ta akcja? 

            Za dokonane zakupy w Lidlu, otrzymać można Talenciaki Aby otrzymać Talenciaka, musimy spełnić pewne warunki: minimalna wartość zakupów to 50 zł, a wśród nich musi się znaleźć przynajmniej jeden świeży owoc lub warzywo. Jednocześnie część produktów została wyłączona z promocji, czyli ich wartość nie wlicza się do osiągnięcia kwoty minimalnej. 

            Dodatkowo będziemy mieć szansę uzyskać więcej Talenciaków kupując określony towar. Część produktów będzie dodatkowo premiowana punktami. Informacje o tym będziemy mogli znaleźć w aktualnych gazetkach promocyjnych oraz na specjalnie oznaczonych etykietach z ceną towaru. 

            Talenciaki będą przyznawane klientom za zakupy w dniach od 5.09.2022r. do 13.11.2022r. 

            Jak przekazać talenciaki naszej szkole? 

            https://www.youtube.com/watch?v=_GMAhSj6WtY 

            Można tego dokonać na trzy sposoby: 

            • skanując aparatem telefonu kod QR znajdujący się na kuponie (nastąpi przekierowanie do kolejnego etapu gdzie należy wybierać naszą szkołę);
            • przez stronę kampanii (szkoły.lidl.pl), przepisując kod alfanumeryczny, a następnie wybierając naszą szkołę;

            • fizycznie umieszczając Talenciaka w specjalnie przygotowanych pojemnikach, znajdujących się w korytarzach naszej szkoły i przedszkola. 

            Zebrane w czasie trwania akcji punkty szkoła wymieni na określone nagrody z 9 różnych kategorii. Łącznie do wyboru będzie 90 nagród.  

            Szczegóły dotyczące akcji możemy znaleźć w regulaminie akcji społecznej „Szkoły Pełne Talentów” na stronie internetowej.

            https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469

            Liczymy na Wasze głosy! :)

          • Przerwa na czytanie

          •     O tym, jak ważne jest czytanie i sięganie po lekturę od najmłodszych lat, nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego, gdy usłyszeliśmy o akcji wspólnego czytania na przerwie, postanowiliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Staramy się promować czytelnictwo i zamiłowanie do książek poprzez różne akcje, więc i tym razem nie zawahaliśmy się.

                        20 października nasza szkoła przystąpiła do  III MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.  Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom. Celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.  Cieszymy się, że udało nam się być częścią tak wielkiego i pomysłowego wydarzenia czytelniczego.

                          Akcja rozpoczęła się w czwartek na 2 lekcji, ponieważ właśnie wtedy, z głośników szkolnego radiowęzła, popłynął głos zaprzyjaźnionej polonistki – pani Aliny Cyrzon. Wszyscy uczniowie mieli okazję posłuchać fragmentów opowiadania Marcina Pałasza „Sposób na Elfa”, w którym świat zwierząt przeplata się w zaskakujący sposób ze światem ludzi, okraszonego sporą dawką humoru. W niejednej klasie zasłuchani uczniowie i nauczyciele wybuchali śmiechem. W ten sposób został spełniony podstawowy cel akcji – radość z czytania. To dwudziestominutowe wprowadzenie spowodowało, że wszyscy uczniowie wzięli udział w przerwie na czytanie oraz dało początek dalszym wydarzeniom.

                      Podczas dwóch wyznaczonych wcześniej przerw śródlekcyjnych uczniowie czytali przyniesione przez siebie lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki. Miejsce do czytania każdy wybierał sam. Pomysłów na czytanie było wiele, co uwieczniły zdjęcia zamieszczone na szkolnej stronie internetowej.

                    Młodszym uczniom z klas I – III biblioteka zorganizowała spotkanie z panią Sylwią Kalinowską - pracownikiem Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej, która zawsze chętnie pomaga w organizacji różnych imprez czytelniczych.  Pani Sylwia zapoznała uczniów z przesłaniem akcji i zaprezentowała kilka ciekawych informacji na temat książek dla najmłodszych oraz, co najważniejsze, przeczytała kilka niesamowitych historii z bogatego koszyka książek, z którymi przybyła. Dzieci również przyniosły swoje książki, którymi się pochwaliły, a uczniowie klasy 1a dodatkowo opowiedzieli o swoich książeczkach.  Spotkanie odbyło się dla kilku grup i za każdym razem sporo się przedłużało, ponieważ zaangażowanie dzieci i ich zaciekawienie spotkaniem było ogromne.

                   Do akcji dołączyli się również najmłodsi przedstawicie naszej szkolnej społeczności. Wszystkie grupy przedszkolne, począwszy od 3-latków aż do zerówkowiczów, zebrały się w jednej Sali, by wysłuchać kilku opowiadań z ogromnego zbioru „Najpiękniejszych bajek i opowieści”. Dzieci były zachwycone, słuchały z ogromnym zainteresowaniem. Doskonale wiedzą, jak wspaniałą przygodą może być wspólne czytanie i słuchanie pięknych, mądrych bajek.

                   W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie przebywający tego dnia w szkole. Mamy nadzieję, że czytanie stanie się codziennym nawykiem, bo jak powiedziała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Wszystkim uczestnikom i zaangażowanym w organizację i przebieg akcji składamy serdeczne podziękowania, zachęcając do czytania książek nie tylko podczas bicia rekordu.

          • Szkoła pamięta

          • „Szkoła pamięta” to akcja odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

            Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

          • Konkurs!

          • W ramach projektu "Każdy inny-wszyscy równi" zachęcamy wszystkich uczniów klas 0-8 do udziału w konkursie plastycznym.
            Zadaniem uczestników jest wykonanie ilustracji MOTYLA/MOTYLI, symbolu osób cierpiących na chorobę EB (epidermolysis bullosa) w formacie a4 lub a5, dowolną techniką.
            Do pracy należy dołączyć odczepianą (!) metryczkę (imię, nazwisko, klasa) i dostarczyć do p. Karoliny Krawczyk do 25.10.2022 r.

          • Wycieczka do Sztutowa

          • Dnia 12 i 13 października 2022 roku odbyły się wycieczki klas VII i VIII do Muzeum Stutthof w Sztutowie. Celem wyjazdu było poznanie historii obozu koncentracyjnego Stutthof, pierwszego i najdłużej działającego obozu na terytorium Polski. Miejsca, w którym tysiące ludzi z ponad 25 krajów żyło, pracowało i umierało aż do wyzwolenia w 1945 roku. Obóz koncentracyjny Stutthof był pierwszym i najdłużej działającym obozem koncentracyjnym na terytorium Polski. Młodzież uczciła pamięć pomordowanych minutą ciszy i zapaleniem zniczy. Następnie w kinie przy muzeum, odbyła się projekcja dwóch filmów dokumentalnych. Dotyczyły one wyzwolenia obozu w 1945 roku przez żołnierzy Armii Czerwonej i relacji z procesu hitlerowskich zbrodniarzy. Uczniowie odwiedzili również Las Szpęgawski, miejsce, w którym Niemcy dokonali zbrodni na początku II wojny światowej. W ramach niemieckiej akcji eksterminacji ludności na Pomorzu zginęło tam od 4 do 7 tys. ludzi. Wycieczka do byłego obozu koncentracyjnego Stutthof i Lasu Szpęgawskiego była bardzo pouczającym przeżyciem i żywą lekcją historii.

        • Europejski Dzień Sportu Szkolnego
          • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

          • 30 września 2022 r. w szkołach w całej Europie i na świecie świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD - European School Sport Day), którego celem jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.

            Europejski Dzień Sportu Szkolnego to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem „BeActive” (bądź aktywny). Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

            W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się niemal 1000 placówek w tym nasza szkoła. Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy realizowany przez uczniów klas I-III i przedszkole.

            Klasy IV-VIII brały udział w zadaniu „Aktywna przerwa”, polegającym na korzystaniu z atrakcji na boisku szkolnym (rowerowy tor przeszkód, tor przeszkód dla rolkarzy, ćwiczenia na piłkach gimnastycznych, strzały na bramkę z wyjątkowym bramkarzem – maskotką szkolną). W ramach integracji klasowej, klasy VI zaprezentowały taniec „belgijka”.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom :)

          • Przerwa na czytanie

          • Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału

            w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. „Przerwa na czytanie”,

            która odbędzie się w czwartek, czyli już jutro.

            „Przerwa na czytanie” jest coraz chętniej realizowaną akcją czytelniczą w Polsce i na świecie. Dlatego i my chcemy być częścią pięknego czytelniczego święta, i zgłaszamy naszą całą społeczność uczniowską do gotowości!

            Będziemy bić rekord w jednoczesnym czytaniu książek przez wszystkich uczniów naszej szkoły. Dlatego na jutro przynieście ze sobą swoje ulubione książki lub wypożyczcie je w bibliotece.

            Akcja rozpocznie się już na 2 lekcji – 10 minut przed dzwonkiem, nasza niezastąpiona pani od radiowych ogłoszeń przeczyta fragment pewnej historii, tak, aby wprowadzić Was w klimat wydarzenia i dać początek książkowej przygodzie.

            Pierwsza odsłona czytania startuje na drugiej przerwie od 9.40 do 9.50. W tym czasie znajdźcie sobie wygodne miejsca i rozkoszujcie się książką.

            Druga odsłona będzie miała miejsce na przerwie obiadowej od 12.25 do 12.45. Zaskoczcie nas, gdzie znajdziemy Was z książką?!

            Cała akcja „Przerwy z książką” będzie fotografowana i filmowana przez wyznaczone osoby.

            Pobijmy rekord w „Przewie na czytanie”, pokażmy jacy jesteśmy oczytani!!!

          • Wygrana naszej sztafety!

          • 30 września 2022 r. sztafeta naszych młodszych chłopców zajęła I miejsce w sztafetowych biegach półfinałowych i zakwalifikowała się do zawodów powiatowych, gdzie 4 października zajęła V miejsce.

            Gratulujemy!!!

          • Zawody szachowe

          • 29 września 2022 r. odbyły się w naszej szkole zawody w szachy drużynowe. Grupa młodsza IV-VI zajeła I miejsce w składzie: Przemyslaw Noga, Filip Węsiora, Oskar Stankowski i Anna Szymanek. Tydzień później, 7 października, w Wielkim Podlesiu odbyły się zawody powiatowe, gdzie nasza drużyna zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do półfinałów wojewódzkich w Czyczkowach. Tam po zaciętej rywalizacji zdobyli IV miejsce.

            Gratulujemy!!!