• Drugi tydzień zimowiska 2023 zakończony:)

• W drugim tygodniu pływaliśmy w Aqua Centrum w Kościerzynie, obejrzeliśmy w kinie bajkę o  ,,Zadziwiającym kocie Maurycym". Odwiedziła nas pani Teresa Preis, która poprowadziła warsztaty wyrobu produktów z gliny. Uczestnicy wyrabiali wspaniałe przedmioty według własnych pomysłów. Zwiedziliśmy Zakład Porcelany Stołowej ,,Lubiana" w Łubianie. W przyzakładowym sklepie zrobiliśmy udane zakupy. Mogliśmy pracować pod czujnym okiem pani Agnieszki Stencel, z którą  tworzyliśmy i ozdabialiśmy ,,Zimowe pasje w papierze". Zimowisko zakończyliśmy w Nadleśnictwie Lipusz, gdzie zajęcia i opowiastki o zwierzętach pobliskich lasów przedstawił nam pan Jan Kowalke. Podczas zajęć skręcaliśmy budki lęgowe i karmniki dla ptaków. Przed odjazdem upiekliśmy w ognisku kiełbaski. Teraz  po dwóch tygodniach wypełnionych wspaniałymi atrakcjami wracamy do szkoły.

• Pierwszy tydzień zimowiska za nami:)

• W pierwszym dniu maluszki udały  się na warsztaty przyrodnicze zorganizowane  w oddziale Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie oraz wesoło spędziły czas na placu zabaw „Kids Play”. Starsi natomiast brali udział w ciekawych zajęciach haftu kaszubskiego, prowadzonych przez panią Grażynę Kobielę - Dzienisz.  We wtorek zwiedzaliśmy Muzeum – Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach oraz braliśmy udział w warsztatach malowania na szkle. W środę udaliśmy się na seans filmowy do kina „Remus” w Kościerzynie na film pt. „Pan Zabawka”. W czwartek młodsi uczestnicy bawili się w „Zuzolandzie”, a starsi mieli okazję pojeździć na łyżwach na miejskim lodowisku. Piątek spędziliśmy na zabawach wodnych w kompleksie basenowo – rekreacyjnym „Nimfa” w Bytowie. W czasie trwania zimowiska uczestnicy również  brali udział w zajęciach plastycznych i sportowych oraz rozgrywkach w tenisa stołowego.

• Koncert charytatywny

• Fundacja "In Mundo" wspólnie z Kościerskim Domem Kultury serdecznie zapraszają w dniu 30 stycznia o godzinie 18.30 do Kina Remus na koncert charytatywny pod nazwą "Nie zadzieraj nosa, śpiewaj razem z nami... dla Mateusza." Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na rehabilitację oraz niezbędny sprzęt medyczny wspomagający utrzymanie funkcji życiowych dla chorego na dystrofię mięśniową Duchenne'a  - postępujący zanik mięśni Mateusza Perszewskiego.

• Idą Święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!

• Nasza szkoła wzięła udział w V ogólnopolskiej kampanii społecznej
            "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ".
            Uczniowie przygotowali kartki świąteczne kartki z życzeniami dla podopiecznych domów pomocy społecznej.
            Koordynatorem akcji jest pani Karolina Krawczyk.