• Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2023

• Już w najbliższy piątek będziemy po raz kolejny świętować Europejski Dzień Sportu Szkolnego wspólnie ze szkołami z całej Europy, a także krajów Ameryki Południowej, Afryki i Azji.
            W naszej szkole akcja będzie odbywała na 2 i 3 lekcji oraz na przerwach pod hasłem " Lubię piłkę nożną". Zapraszamy do włączenia się w akcję i aktywnego spędzania czasu! :)

• Przedstawienie "Shrek"

• 26 września uczniowie z klas 4a, 4b, 4c i 7 a uczestniczyli w niezwykłym przedstawieniu pt. "Shrek". Reżyserem spektaklu i opiekunem "Krzysztofików" jest pan Krzysztof Kaczmarek. Cieszą nas tak mile spędzone przez uczniów jesienne przedpołudnia:) Nie możemy już doczekać się kolejnych przedstawień:)

• Zbiórka

• Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę karmy oraz artykułów dla zwierząt (karma sucha, karma morka, smakołyki, zabawki, koce niepuchowe).
            Zbiórka będzie przeznaczona dla kościerskiego schroniska dla zwierząt i trwać będzie do 10 października.

Karmę i inne artykuły prosimy przynosić do pani Lucyny lub pani Karoliny.

• Powitanie jesieni przez uczniów klas trzecich

• W piątek, 22 września, uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami powitali jesień w Costerina Parku w Kościerzynie. Trzecioklasiści aktywnie spędzili przedpołudnie, grając w bule oraz minigolfa. Uczniowie próbowali swoich sił w czasie wspinaczki w parku linowych. Mięli też okazję strzelać z karabinu i łuku. Na chwilę zamienili się w tropicieli skarbów i z ogromnym zaangażowaniem poszukiwali bursztynów. Uczestniczyli również w konkursie na najwyższą wieżę z klocków. Lato pożegnaliśmy piękną, słoneczną pogodą.

• Powitanie jesieni przez uczniów klas pierwszych i drugich

• W piątek, 22.09.23 r., uczniowie klas I i II powitali jesień w Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach.
            Brali udział w warsztatach malarstwa na szkle. Poznali dawne zabawki wykonane z drewna. Aktywnie uczestniczyli w grach i zabawach zespołowych  z wykorzystaniem eksponatów, pod czujnym okiem instruktorki. Odwiedzili dawną szkołę i brali udział w lekcji. Przy kościele p.w. św. Barbary odbyło się spotkanie ze znanym plastykiem panem Antonim Zaborowskim, który opowiadał różne ciekawostki z życia Kaszub. W kościele wysłuchali koncertu organowego. Na zakończenie uczniowie mogli kupić pamiątki. Wracając autokarami do szkoły uczestnicy mile wspominali spędzony w skansenie czas.

• Spotkanie klas 8 z poetką Panią Stanisławą Voldsund

• Norwegia może wydawać się naszym uczniom krajem zimna, zorzy polarnej i reniferów. I tak jest, ale nie tylko te atrybuty tworzą obraz tego kraju. Przekonać postanowiła o tym poetka polskiego pochodzenia od kilkudziesięciu lat mieszkająca w Norwegii - Pani Stanisława Voldsund. 19 września uczniowie klas 8 uczestniczyli w spotkaniu poetyckim zorganizowanym w Bibliotece Pedagogicznej, podczas którego to właśnie mieli okazję poznać twórczość Pani Stanisławy. Autorka przelewa osobiste myśli na papier, by przekazać, co gra jej w duszy. W wierszach przeplata się radość, smutek, śmiech, łzy i ironia. Przybliża uroki norweskiego życia i jego pięknych, surowych krajobrazów. Tło wierszy stanowią białe noce, srebrzysty księżyc, jasne słońce i szczyty gór na czerwonym niebie. Poetka namawia swoich odbiorców, by rozsmakowywać się w wierszach i dać odpocząć swoim umysłom. Mamy nadzieję, że znaleźli się uczniowie, którzy to poczuli i ich serce stało się jaśniejsze.

Dziękujemy Pani Stanisławie za niezwykle życiowe i zarazem urokliwe wiersze.

Dziękujemy również Paniom bibliotekarkom za zaproszenie.

• STEGNA STOLEMÓW - kościerska gra miejska

• Uczniowie z Ukrainy uczęszczający do klasy II i III uczestniczyli w kościerskiej grze miejskiej - STEGNA STOLEMÓW. Organizatorem gry była pani Sylwia Kalinowska z Biblioteki Pedagogicznej w Kościerzynie.

Wędrówkę zaczęli od dworca kolejowego, zakończyli przy pomniku Józefa Wybickiego. Dzieci odnalazły stolemy - Kinosa, Piekorza, Memkę, Akordiusza, Stulatka, Antałka. Rozwiązały krzyżówkę i otrzymały hasło - KOŚCIERZYNA SERCEM KASZUB. W ten sposób uczniowie dowiedzieli się, jak głoszą legendy, że Kaszuby zamieszkałe były niegdyś nie tylko przez ludzi, ale również przez wiele niespotykanych istot. Bardzo dziękujemy pani Sylwii,która poświęciła dzieciom mnóstwo czasu i podzieliła się bogatą wiedzą.