• Zimowisko 2023

• Informujemy, że podczas ferii zimowych od 16.01. do 27.01. 2023 r. w naszej szkole będzie funkcjonowało zimowisko.

Zajęcia odbywać się będą od godz. 9.00 do 13.00.

Uczestnicy otrzymają śniadanie i obiad. Jeden tydzień będzie kosztował 150 zł, a dwa tygodnie 250 zł.

W zimowisku mogą uczestniczyć uczniowie klas 0 -VIII.

W programie zimowiska będą wyjazdy na basen do Bytowa, na lodowisko, wyjścia do kina, zwiedzanie muzeum
            w Bytowie, wycieczki do Wieżycy, Szymbarku. Na terenie szkoły odbywać się będą konkursy plastyczne, zawody sportowe.

Odpłatność za zimowisko należy wnosić w dniach od 01 do 10 stycznia 2023 roku.

Należność za zimowisko prosimy wpłacać na rzecz:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie ul. Mestwina II 2 83- 400 Kościerzyna

Nr konta:  79 8328 0007 2001 0008 0969 0011

Potwierdzenie zapłaty  (dokument z banku, poczty lub wydruk z konta) należy przedłożyć do wglądu
            w sekretariacie szkoły w dniu złożenia KARTY KWALIFIKACYJNEJ UCZESTNIKA WYPOCZYNKU  lub przesłać na adres sekretariat.zsp3@koscierzyna.gda.pl.

karta_kwalifikacyjna_uczestnika_wypoczynku(1).pdf

• Wesołych Świąt!

• Jest taki zmierzch wśród grudniowych, szarych dni,
            kiedy w noc gwiazda lśni.
            Wigilii czas każe nam u stołu stać,
            łamać chleb, razem trwać.

Życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.
            Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
            napełni wszystkie serca spokojem i radością.
            Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka
            towarzyszy wszystkim przez całe życie,
            a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe życzenia
            spełniają się w każdym momencie.

Dyrekcja wraz z pracownikami i uczniami
            Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3
            w Kościerzynie

• Św. Mikołaj w klasie I a

•  Podczas spotkania wigilijnego uczniów klasy I a odwiedził Św. Mikołaj, który podarował dzieciom prezenty.Dzieci otrzymały również Mikołajowy Certyfikat Grzeczności, który zobowiązuje do bycia grzecznym do kolejnego spotkania z Mikołajem w grudniu 2023 roku.

• Pierwszaki na warsztatach bożonarodzeniowych

• Uczniowie klas I a i I b 20 grudnia uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych w Gminnej Bibliotece w Stężycy. Dzieci z koszykiem szukały pierników na terenie biblioteki. Później brały udział w małych warsztatach bibliotecznych na motywie bajki ,,Ciekawski George''. Następnie w scenerii choinki i świątecznych przebojów muzycznych odbyły się warsztaty kreatywne, uczniowie przygotowali kartki świąteczne  w 3D. Na zakończenie pobytu obejrzeli muzyczny film ,,Mariah Carey - Świąteczne Życzenia''.

Pobyt w Stężycy zawsze jest pełen atrakcji, polecamy wszystkim to nowoczesne, urokliwe miejsce.

• Gratulacja dla Zuzanny:)

• Uczennica klasy I a Zuzanna Lubecka zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie ,, Owady zapylające Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego" w kategorii I - zrób model owada zapylającego.

Gratulujemy!

• Występy Młodej Kościerzyny

• W uroczystym rozstrzygnięciu konkursu „Kaszubska Kartka z Życzeniami  na Boże Narodzenie” oprócz organizatorów, uczestników i włodarzy miasta pojawił się także nasz kaszubski zespół Młoda Kościerzyna. Młodzi tancerze uświetnili swoimi występami ogłoszenie wyników i dodatkowo podkreślili kaszubski nastrój wydarzenia. Przygotowaniem zespołu zajęli się pani Lucyna Hendrych oraz pan Jan Wera.

• Pomóżmy Maksowi!

• Każdy z nas zna Maksa, ucznia klasy 5a, uśmiechniętego i otwartego chłopaka. Niestety, za tym uśmiechem kryje się też wiele smutku, ponieważ Maksymilian od urodzenia choruje na nieuleczalną i niezwykle rzadką chorobę genetyczną - zespół Ehlersa-Danlosa.
            Maksymilian, tak, jak inne dzieci chce korzystać z normalnego życia, chodzić do szkoły, spotykać się z kolegami i koleżankami. Jego choroba skutecznie mu to ogranicza. Co mogłoby pomóc Maksowi w normalnym funkcjonowaniu?
            AVATAR. Co to takiego?
            To robot, dzięki któremu chłopiec mógłby fizycznie uczęszczać do szkoły, a tego właśnie pragnie on, jego rodzice i najbliżsi, koledzy, koleżanki oraz nauczyciele naszej szkoły.
            Dziś, w tym przedświątecznym okresie potrzebuje on naszej pomocy. Zachęcamy do wsparcia (link poniżej) i udostępnienia tej wiadomości. Liczy się każda pomoc! Sprawmy, by Maks był szczęśliwy!

• Mikołajki

• 6 grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci, te małe, i te duże:) Nasza szkoła zamieniła się w mikołajkową wioskę. Uczniowie przyszli do szkoły w świątecznych strojach i czapeczkach. Każdy otrzymał upominek od Mikołaja. W czasie przerw czas dzieciom i nauczycielom umilały dźwięki świątecznych hitów.